Svínafellsjökull ledynas, Jökulsárlón lagūna, Deimantų paplūdimys, Vik
Ypatingai anksti ryte atsidūrėm šalia Svínafellsjökull ledyno liežuvio ir pavaikščiojom aplink jį. Aplink augo daug viržių, lubinų ir elninių šiurių, nuo tako šonan bristi draudžiama, bo augalija saugoma. Viso gavos 4.5 km ir gera valanda.
Šitas liežuvis yra Vatnajokull ledyno dalis, o pastarasis – antras (kai kur žymima kaip pirmas priklausomai nuo to, ką laikome mūsų žemynu) didžiausias Europos ledynas. Svínafellsjökull yra 8 km ilgio ir 800 metrų pločio. Jis stovi šalia kaimyno Skaftafellsjökull, kuriame filmuoti GOT demonstruojant vaizdus už baisiosios sienos.
Pasidžiaugę žygiu išvykom (emm… grįžom) patikrinti garsiosios Jökulsárlón lagūnos. Tai didelis ledyninis ežeras šalia Vatnajokull. Išsiskiria tuo, kad yra užpildytas nuo ledyno atskylančiais ledkalniais ir siekia 248 m gylį. Kai ledkalniai pagaliau prasiskverbia vandenynan, jie arba išplaukia tolyn, arba išplaunami šalia esančiame krante. Jų gabaliukai žaviai blizga juodame Breiðamerkursandur smėlyje, tad pakrantė neoficialiai vadinama „Deimantų paplūdimiu”.
Jökulsárlón susiformavo tik apie 1935 m. Tai lėmė nuo XX amžiaus pradžios šalyje sparčiai kylanti temperatūra. Dabar Jökulsárlón plėtra įsibėgėja. 1975 m. jis turėjo mažiau nei pusę dabartinio paviršiaus ploto. Santykinai netolimoje ateityje ežeras greičiausiai toliau augs, kol taps dideliu giliu fiordu. Jökulsárlónas parodytas poroj Džeimso Bondo filmų, „Lara Croft: Tomb Raider“ ir „Betmenas: Pradžia“.
Judant link Viko prasidėjo lietus, tad užsukom sušilt į vietos maudyklą. Kol šildėmės, lietus baigės. Rajone iš nakvynės vietų nebuvo didelio pasirinkimo. Įsikūrėm milžiniškame Vik kempinge, atsitiktinai pavyko rast vietą šalia pagrindinių išgyvenamumo pastatų. Didelė žmonių minia, virtuvėj kova dėl išgyvenimo, jaučias, kad jau pasiekėm turizmo centrą. Iškart pradėjom kurti planus kaip kuo greičiau iš čia pasprukt. Jei sąlygos leis, po Auksinio rato dumsim į šiaurės vakarų pusę.